Warning: Cannot use a scalar value as an array in /usr/home/pawel2/domains/jagodoweprzedszkole.pl/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 626 Warning: Cannot use a scalar value as an array in /usr/home/pawel2/domains/jagodoweprzedszkole.pl/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 627 Warning: Cannot use a scalar value as an array in /usr/home/pawel2/domains/jagodoweprzedszkole.pl/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 628 Warning: Cannot use a scalar value as an array in /usr/home/pawel2/domains/jagodoweprzedszkole.pl/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 629

„Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało”.

Janusz Korczak

 

Jagodowe Przedszkole ma na celu objęcie wszechstronną opieką i wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym z ternu Jagodna, Wrocławia, Iwin.

 

Naszym priorytetem jest działalność wykraczająca daleko poza ogólne pojęcie działalności przedszkolnej. Tworzymy miejsce, gdzie dzieci będą mogły korzystać z maksymalnego wachlarza zajęć dodatkowych, tak, aby dać możliwość pełnego rozwoju, a rodzicom możliwość kształcenia dziecka w jednym miejscu.

 

Doświadczenie w funkcjonowaniu w takiej formie mamy z poprzedniej placówki, a obecna lokalizacja przedszkola z samodzielnym budynkiem, z terenem zielonym i własnym placem zabaw przy ul. F. P .Schuberta 19 A daje nam nieograniczone możliwości rozwoju.

 

Przedszkole posiada wszystkie niezbędne zgody (Sanepid oraz Straż Pożarna) oraz jest wpisana do rejestru placówek niepublicznych w Urzędzie Gminy.

 

W Jagodowym Przedszkolu realizowana jest podstawa programowa zgodna z Rozporządzeniem MEN z dn. 27 sierpnia 2012r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego (oraz…) z późniejszymi zmianami.

 

Pracujemy w oparciu o następujące programy wychowania przedszkolnego:

 

Entliczek-Pentliczek z wydawnictwa Nowa Era

Rośnij z Didasko z wydawnictwa Didasko

W naszej pracy z dzieckiem wykorzystujemy elementy z następujących metod:

 

Metody Dobrego Startu

Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Tańców w kręgu

Pedagogiki Zabawy

Bajkoterapii

Terapii zajęciowej

Silwoterapii

Podstawę programową realizuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna przy pomocy asystentów nauczycieli.

 

W przedszkolu planowane są małe grupy (do 12 osób), podzielone wg wieku.

 

Do pracy z dzieckiem wykorzystujemy zamknięty teren zielony wokół naszej placówki (własny ogródek z drzewami i trawą) i placem zabaw oraz teren sąsiadujący z własnym zarybionym stawem i sadem.  Codziennie mamy możliwość odwiedzać konie, które fizycznie są za naszym płotem.

 

W ciepłe dni nasze zajęcia przeprowadzamy na świeżym powietrzu z dala od zgiełku ulic i niepożądanych osób.

 

Lista zajęć dodatkowych jest właściwie nieograniczona. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców. Jeżeli zbierzemy odpowiednia liczbę chętnych jesteśmy w stanie zorganizować prawie każdą propozycję.

 

Mamy doświadczenie w prowadzeniu i organizowaniu następujących zajęć:

 

– Rączkodzieło ( oparte o autorski program o charakterze artystycznym)

 

– Mały odkrywca ( oparte o autorski program o charakterze doświadczeń „fizyczno-chemicznych”)

 

– Rekreacja ruchowa ( zajęcia sportowe i korekcyjne)

 

– języki obce (  j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański)

 

– Rytmika i nauka gry na instrumentach (pianino, skrzypce)

 

– Taniec

 

– Teatr

 

– Basen ( dowóz dzieci do pobliskiej pływalni)

 

Docelowo (najprawdopodobniej w 2016r.) na terenie przedszkola będą się odbywały zajęcia z jazdy konnej oraz hipoterapii z wykorzystaniem własnych koni.

 

Bardzo poważnie myślimy o stworzeniu placówki o charakterze integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych.

 

Jeżeli nasze plany dotyczące powstania Przedszkola z oddziałem integracyjnym posiadającym w ofercie naukę jazdy konnej oraz hipoterapię zrealizują się, to będzie jedyną placówką tego typu we  Wrocławiu i okolicach, a nawet na cały Dolnym Śląsku, i jedyne przedszkole w Polsce z bezpośrednim dostępem do własnych koni.

 

Infrastruktura związana z posiadaniem i utrzymaniem koni już istnieje i jest w pełni gotowa do podjęcia działalności.

 

Chcemy również, aby stałym elementem naszego życia przedszkolnego była dogoterapia. Podobnie jak w przypadku koni oferta jest dla dzieci przedszkolnych.

 

W naszych działaniach jest też mnóstwo zapraszanych gości i wyjazdów do miejsc ciekawych edukacyjnie i wypoczynkowo- rekreacyjnych.

 

Stałym elementem życia przedszkolnego jest organizacja imprez o charakterze rodzinnym  Jasełek, Dnia Babci i Dziadka, plenerowego Festynu z okazji Święta Rodziny (połączony Dzień Dziecka , Matki i Ojca) z grillem i występami.

 

Jagodowe Przedszkole w zakresie funkcjonowania jest w stanie zapewnić wysoki poziom edukacji przedszkolnej.