O nas

Nie jesteśmy zwykłą placówką przedszkolną. Naszym nadrzędnym celem jest wszechstronny rozwój dziecka w stałym kontakcie z rodzicami i pełną, codzienną informacją o ich postępach. Dzieci są stale indywidualnie prowadzone ( mała ilość dzieci w placówce) przez zespół ludzi wykształconych wielowymiarowo.

Oczywiście jest u nas realizowana podstawa programowa, ale my funkcjonujemy na dużo wyższym poziomie nauki i wychowania dziecka.  Rozwój ruchowy jest dopełniany przez zajęcia rekreacji ruchowej z elementami karate, piłkę nożną ( mamy boisko), taniec i dużo czasu spędzanego na własnym dużym placu zabaw estetycznym, bezpiecznym (zamknięty ) i pełnym zieleni ( klimat eko ).  Zajęcia plastyczne są nastawione na rozwijanie twórczości dziecka ze wspieraniem małej motoryki.

Wykorzystywane są różnorodne techniki (m.in. sensoplastyka), daleko wykraczające poza ogólnie pojęte istniejące w przedszkolach.  Muzyka jest stale towarzysząca naszym dzieciom, a oprócz zajęć stałych istnieje również możliwość indywidualnej nauki w naszej szkółce muzycznej na różnych instrumentach: skrzypce, pianino, akordeon, perkusja, gitara, saksofon i inne ( instrumenty są na miejscu).  Dzieci mają możliwość indywidualnego odpoczynku i zabawy. Przestrzeń do nauki, odpoczynku i zabawy jest bardzo duża i bezpieczna, ze stałym dostępem do wody pitnej ( dzieci samie wiedzą kiedy są spragnione ).

Ponadto posiadamy własny gabinet terapeutyczny integracji sensorycznej, logopedii klinicznej, psychologii, fizjoterapii oraz rehabilitacji. Nasze dzieci bardzo szybko diagnozujemy wielowymiarowo i na miejscu prowadzimy terapię i wspomaganie rozwoju. Gabinet terapii prowadzą wysoko wykwalifikowane osoby również wykształcone wielowymiarowo, co daje pełną i prawidłową diagnozę oraz terapię dostosowaną do dziecka, a terapeuci mają nieocenioną szansę obserwacji dzieci podczas czynności przedszkolnych ( czyli przez większość dnia).  Rodzice nie muszą szukać pomocy i wsparcia poza placówką, ponieważ wszystko jest na miejscu i działania terapeutyczne i profilaktyczne mogą odbywać się w godzinach pracy przedszkola.

Nasze przedszkole jest przedszkolem rodzinnym i nasze działania , jak i infrastruktura najlepiej o tym świadczą. Jesteśmy placówką, w której dzieci mają spokojny, elastyczny i wszechstronny rozwój w stałym kontakcie z rodzicami, aby nie mijać się w wychowaniu i rozwoju dzieci, tylko je jak najlepiej wspólnie wspomagać.

Placówka nasza jest położona w parterowym budynku otoczonym zielenią w miejscu spokojnym, oddalonym od dróg i hałasów miejskich. Mamy też własny parking. Przedszkole jest wyposażone w nowoczesny system rekuperacji i oczyszczania powietrza. Dwa razy w roku ( oraz w razie potrzeb) placówka jest ozonowana.  Czystość powietrza i eliminacja wirusów i bakterii daje naszym dzieciom jasność umysłu i zdrowie.

Jeżeli chcecie Państwo , aby Wasze dziecko miało klimat domu w przedszkolu, nauczyciela- przyjaciela rodzica w trudnej drodze rozwojowej Waszych pociech,  mnóstwo możliwości zajęć i wsparcia terapeutycznego, to jest to miejsce dla Waszych dzieci i dla Was, aby mogli Państwo spokojnie oddać się pracy zawodowej, a po pracy i przedszkolu mieć czas dla siebie i dzieci.

Druki do pobrania: